+420 775 225 564
info@boolerdiamonds.com

Čistota diamantu

Čistota diamantu

Booler Diamonds

Třída čistoty diamantu je míra, do níž je prostý vnitřních vměstků (nedokonalostí), nebo vnějších kazů (šmouh různých druhů). Diamanty, nemající žádné vměstky ani kazy, jsou v přírodě neuvěřitelně vzácné. Většina diamantů má vady, které lze vidět jen při 10x zvětšení – podle toho se diamanty třídí. Takové vady krásu diamantu neovlivňují.

Třídy čistoty diamantů

Zkratka

Třída Čistoty

Popis

FL Bezvadné Diamanty FL jsou bezvadné, bez vměstků a vnějších kazů. Diamanty této třídy jsou mimořádně vzácné.
IF Vnitřně bezvadné Diamanty této třídy nemají žádné vměstky a jsou velice vyhledávané, poněvadž jsou tak vzácné.
VVS1 S velice, velice mírnými vměstky Vměstky jsou stěží viditelné, dokonce i při použití mikroskopu. Toto je jedna ze špičkových tříd čirosti, kterou lze koupit, a vyniká výjimečnou brilancí.
VVS2 S velice, velice mírnými vměstky Vměstky jsou stěží viditelné, dokonce i při použití mikroskopu, a bez zvětšení jsou neviditelné. Toto je jedna z nejvyšších tříd čistoty, kterou lze koupit, a představuje výtečnou investici.
VS1 S velice mírnými vměstky Diamanty VS1 mají vměstky, jež nejsou viditelné pouhým okem, a jsou viditelné jen při použití 10x zvětšení. Tyto diamanty vám za vaše peníze poskytnou výjimečnou hodnotu.
VS2 S velice mírnými vměstky Diamanty VS2 mají vměstky, které jsou viditelné jen při použití 10x zvětšení. Pouhým okem tyto vměstky viditelné nejsou. Tyto diamanty poskytnou při své ceně výjimečnou hodnotu.
SI1 S mírnými vměstky Diamanty SI1 mají nepatrné vměstky, které jsou vidět při použití 10x zvětšení, pouhým okem však nikdy viditelné nejsou. Diamanty SI1 představují výtečnou hodnotu pro ty, kdo majíomezenějšírozpočet.
SI2 S mírnými vměstky Diamanty SI2 mají maličké vměstky, které jsou vidět při 10x zvětšení. Někdy mohou být viditelné i bez zvětšení. Tato třída čistoty je oblíbená mezi lidmi, kteří usilují o rovnováhumeziprvotřídní hodnotou a nižším rozpočtem.
SI3 S mírnými vměstky Diamanty SI3 mají drobné vměstky, které jsou vidět při použití klenotnické lupy s 10x zvětšením. Někdy jsou tyto vměstky viditelné i bez zvětšení.
I1-2-3 I1-2-3 Se vměstky Tyto diamanty mají vměstky, které lze někdy postřehnout pouhým okem a při použití 10x zvětšení obvykle.

 

Nezapomeňte nás sledovat také na Facebooku, a Už Vám nic neunikne.

Máte zájem o koupi diamantu nebo šperku? Neváhejte navštívit náš E-shop.

 

Jedna odpověď

  1. […] Přečtěte si víc o třídách čirosti diamantů. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *