+420 775 225 564
info@boolerdiamonds.com

Diamantová karta

Diamantová karta

 

Mnoho našich klientů či potencionálních klientů se ptá, co to je „diamantová karta“. Pravdou je, že karta není vyrobená z diamantů či jiných drahých kamenů ani drahých kovů. Nejedná se ani o nějakou věrnostní kartu, kde byste sbírali body, smajlíky, peníze, slevy či jiné nákupní výhody.

Nejedná se o nějakou poukázku na diamant či nějakou slevu na diamant. Není to ani o tom, že s touto kartou se dostanete ke svému diamantu.

Co je diamantová karta?

Jedná se o plastovou kartu, v které je vložen pravý diamant! Karta je vyrobena tak, aby do ní diamant šel ideálně vložit. Tedy, diamant je přímo v kartě a kdo má tuto kartu, tak v ní daný diamant uvidí.  Diamant je vložený do karty, zatavený folií a na folii jsou ještě další bezpečnostní prvky zabraňující záměně diamantu. Některé bezpečnostní prvky jsou viditelné pouhým okem, jiné bezpečnostní prvky jsou tajné právě kvůli zajištění toho, že při nákupu této karty opravdu dostanete pravý diamant.

Jak dostanu diamant z karty ven?

Diamant je pravý a z karty ho jednoduše vyjmete pomocí pouhého nožíku, jelikož diamant stačí jenom vyloupnout. Pozor! Po vyloupnutí diamantu již není možné kvůli bezpečnostním prvkům diamant vložit zpět, nebo ho vložit tak, aby to nikdo nepoznal. Jakýkoliv manipulace s diamantem lze jednoduše poznat pouhým okem a pozná to i laik! (https://www.youtube.com/watch?v=ylrNRJiRjwE&t=85s)

Co s diamantovou kartou?

Diamantovou kartu lze použít jako dárek pro Vaše blízké, přátelé, muže či ženu, učitelé, kamarády, partnery a pro kohokoliv, komu chcete dát originální dárek.

Co lze dělat s diamantem?

Diamanty jsou šperkové kvality a jakýkoliv zlatník je schopný Vám daný diamant zasadit do jakéhokoliv šperku (prsten, náušnice, přívěšek…) či šikovnější šperkař (zlatník) je schopný vám diamant zasadit i do věcí, které pro Vás mají citovou hodnotu nebo ho chcete originálně ozdobit například mobilní telefon, hodinky, psí obojek, ale i například chrup (všechny napsané příklady jsme již řešili s našimi klienty). V tomto případě se představivosti meze nekladou.

 

Jaký diamant je v kartě zasazený?

V kartách jsou zasazeny diamanty pouze šperkové kvality. Máme aktuálně v nabídce 5 různých karet rozdělených podle barvy.

Všechny diamanty jsou:

  • Barva: G/H
  • Čistota: SI
  • Brus: round

Rozdíl v kartách je pouze ve velikosti (=váze) diamantu.

  • Červená karta obsahuje diamant o velikosti 1,5 mm (0,0151ct).
  • Šedá karta obsahuje diamant o velikost 2 mm (0,033 ct).
  • Modrá karta obsahuje diamant o velikosti 3 mm (0,133 ct nejprodávanější).
  • Černá karta obsahuje diamant o velikosti 4,5 mm (0,46ct).
  • Bílá karta obsahuje 5 diamantů o velikosti 1 mm (0,0051ct).

Co to je diamant „šperkové kvality“?

Šperková kvalita u diamantu je standardně barva G nebo H a čistoty SI. Brus ani velikost v tomto případě nehrají moc roli.

Existují diamanty investiční, šperkové a ostatní.

Mezi diamanty investiční kvality se řadí diamanty s čistotou IF, VVS a VS a barvou D, E, F. Investiční diamanty jsou na rozdíl od šperkových diamantů od 1 ct. Jsou to tedy diamanty, které jsou nejčistší a nejbělejší. Není však zakázáno používat tyto diamanty do šperků či jinam.

Mezi diamanty šperkové kvality se řadí diamanty s čistotou SI a barvou G nebo H. Tedy stále se jedná o velmi krásné diamanty, které jsou dostatečně bílé a s minimálními inkluzemi. Poměr mezi cenou a kvalitou je právě u těchto diamantů velmi dobrý.

Šperková kvalita se říká také diamantů, které velmi krásně odráží světlo a ve šperku se krásně třpytí.

   

Dá se udělat diamantová karta i s vlastním textem nebo fotkou

Určitě dá. Musí se však nejdříve vytvořit grafické návrhy. Posléze vybrat vzor. Udělat zkušební návrh. Poté se musí vybrat vhodné diamanty do karet.

Minimální náklad je 30 kusů.

Je možné dělat karty jak se soukromými motivy, tak i s firemním logem atd..

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *